Do końca lutego zapraszamy szkoły średnie z terenu Metropolii Górnośląskiej do dołączenia do projektu #szkolneklimaty. Bezpłatnie zamontujemy w szkolnych salach instalacje, poprawiające stan powietrza.

Dlaczego warto wziąć udział?

25 proc. swojego życia spędzasz w szkole. To czym oddychasz w trakcie pracy czy nauki ma wpływ na zdrowie Twoje i Twoich uczniów. Badania Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska pokazują, że powietrze w pomieszczeniach może być nawet 100 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Przekroczenie poziomu 2500 cząstek dwutlenku węgla na metr sześcienny powietrza powoduje spadek zdolności koncentracji i podejmowania właściwych decyzji.

Co może otrzymać szkoła?

Możesz bezpłatnie poprawić jakość powietrza w swojej klasie, dzięki dołączeniu do projektu i wykorzystaniu jednego z dwóch sprawdzonych rozwiązań:

technologicznego (np. oczyszczacz powietrza, nawilżacz)

ekologicznego (np. dodatkowe rośliny do klasy, w tym np. do uprawy hydroponicznej).

Otrzymasz rekomendacje, jak dbać o jakość powietrza w sali wraz z gotowymi scenariuszami poprawy oraz włączenia uczniów do działania.

Jak zgłosić swoją szkołę?

Weź udział w bezpłatnym webinarze – 27 lutego 2023 w godz. 16:00 – 17:00. Link do niego znajdziesz tutaj [https://meet.google.com/hvo-puqv-ick].

Wypełnij do 28 lutego 2023 r. krótki formularz zgłoszeniowy. Wyrażasz tylko wstępną chęć przystąpienia do projektu. Formalnościami zajmiemy się później.

Bezpłatnie sprawdź przez 2 miesiące rozwiązania poprawiające jakość powietrza w klasie. Propozycje będą dobrane do warunków panujących w sali i Twoich wymagań.

W razie wątpliwości lub pytań, pisz na adres pawel.wyszomirski@naprawsobiemiasto.eu lub dzwoń 501 601 595.

Kategorie: blog