Zaprojektuj z nami nowe centrum Dąbrowy Górniczej!

Chcesz, żeby dawna Dąbrowska Fabryka Maszyn odżyła? Interesuje Cię projektowanie ogrodów? Masz głowę pełną pomysłów i ochotę, by zrobić coś samodzielnie? Znamy na to sposób! Weź udział w warsztatach, w trakcie których razem zaprojektujemy i wykonamy ogród na terenie Fabryki Pełnej Życia.

Jak projektujemy?

Podczas spotkań z mieszkańcami zostało wskazane miejsce, które będzie integrować społeczność Dąbrowy Górniczej. W ramach określonego budżetu dobierzemy odpowiednie gatunki roślin, zaprojektujemy stoły i siedziska.

Podczas warsztatów dowiesz się, jak podobne projekty możesz przeprowadzić na terenie Dąbrowy Górniczej, np. na Twoim osiedlu lub podwórku, wykorzystując do tego inicjatywę lokalną lub inne narzędzia. Warsztaty to też okazja do poznania, w jaki sposób w miastach powstają ogrody społecznościowe.

Warsztaty projektowe są realizowane w ramach projektu „Fabryka Pełna Życia – rewitalizacja śródmieścia Dąbrowy Górniczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020.

Program warsztatów

  • Warsztat 1: środa, 5 kwietnia 17:00-20:00 – Wizja lokalna i praca nad koncepcją ogrodu społecznościowego
  • Warsztat 2: wtorek 11 kwietnia 17:00-20:00 – Weryfikacja koncepcji
  • Warsztat 3: środa, 19 kwietnia 17:00-19:00 – Zaplanowanie prac
  • Warsztat 4: piątek, 29 kwietnia cały dzień – Zrób to sam – urządzanie ogrodu.

Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku 4 kwietnia do godz. 12 poprzez formularz: https://goo.gl/dWYYBC


Nie wiesz, o co chodzi? Obejrzyj przykłady takich miejsc poniżej. Wierzymy, że do nas dołączysz i wspólnie stworzymy nowe centrum Dąbrowy Górniczej.