TEDxKatowice 2016 – Dla odmiany

Już 19 listopada w sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach odbędzie się całodniowa konferencja TEDxKatowice: Dla odmiany! Jeśli zmiany towarzyszą nam od początków ludzkości i jest to jedyny stały element egzystencji, to może warto nauczyć się je akceptować i żyć z nimi szczęśliwie? Jak robią to inni?

Zaproszeni prelegenci poruszą wiele aspektów zmiany, ale jedno jest pewne ? będzie inspirująco. Wśród zaproszonych mówców znajdziecie m.in.

  • Marcina Czubaka, który opowie o tym, jak świat gastronomii wygląda z jego perspektywy, również w kontekście telewizyjnych programów kulinarnych.
  • Od artystki, Natalii Bażowskiej dowiecie się jak to jest odnaleźć sens życia w jedną noc.
  • Od Tomasza Piekota, że język pism urzędowych może być prostszy.
  • Poza tym posłuchacie także: Pawła Jaworskiego, Barbary Nawrockiej, Pawła Klikowicza, Marcina Domańskiego, Oli Budzyńskiej, Krzysztofa Sarneckiego, Bernadety Prandzioch, Adriana Góreckiego i Jarosława Czaję.

Przygotujcie się na dzień pełen inspiracji, bezcennych rozmów i poznania 12 prelegentów, ale także… koncerty, unikatowe gadżety, angażujące przerwy z czasem na networking, after party w Strefie Centralnej z prelegentami i naszym zespołem i wiele innych wrażeń, których nie da opisać się słowami.

 

Bilety i aktualne informacje

Bilety dostępne na stronie Evenea. Aktualności dotyczące wydarzenia można znaleźć na profilu FB.

 

Co to jest TED i TEDxKatowice?

TEDxKatowice tworzy grupa wolontariuszy, która swoimi działaniami chce propagować idee warte rozpowszechniania. TEDxKatowice działa na licencji TED jako część programu TEDx, czyli imprez organizowanych przez fanów TED na całym świecie. Od strony administracyjnej wydarzenia obsługuje Fundacja Napraw Sobie Miasto. Pierwsza konferencja odbyła się w 1984 w zamierzeniu jako jednorazowe wydarzenie. Od 1990 konferencje odbywają się już co roku. Obecnie TED to wiele projektów wspierających idee, które mogą zmienić świat. Każdego roku zaproszeni na konferencję TED myśliciele i działacze z całego świata przedstawiają osiemnasto-minutowe wystąpienia, które następnie udostępniane są bezpłatnie na witrynie TED.com.